BEST OF BREED : Pyefleet Rollo
Dog CC : Pyefleet Rollo
Res Dog CC : Stranwith Ebenezer
Bitch CC : Canerikie Coco Chanel
Res Bitch CC : Cloweswood Scilla
Best Puppy : Gentiehun Double Oh Seven
Best Veteran : Lealla Is Fearr
Best Breeder : Sue Rose

Class VETERAN D/B (3 Entries) Abs: 2


1st: SHANNON Mrs E Lealla Is Fearr
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class MINOR PUPPY DOG (1 Entries) Abs: 0


1st: 4044 MILNE Mr & Mrs K AND S Gentiehun Double Oh Seven (ak1)
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class PUPPY DOG NO ENTRIES


Class JUNIOR DOG (3 Entries) Abs: 2


1st: BARRET Ms K Stranwith Symphony
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class GRADUATE DOG (5 Entries) Abs: 2


1st: BARRET Ms K Stranwith Ebenezer
2nd: TAYLOR Miss S Kilbourne James Dene
3rd: SPENCER, Mr & Mrs R J & RHODES Mr & Mrs T J Gentom Renown
Res:
VHC:

Class POIST GRDUATE DOG (5 Entries) Abs: 0


1st: SHANNON Mrs E Erewhon Dambuster
2nd: ADAMS Miss B Cscarf O'cockaigne Imp
3rd: FRANCIS, Mr J & BLATCHFORD Miss W Cloweswood Acer Of Peopleton
Res: HAWKINS Mr D & Mrs S Kwaricott Archimago Jw
VHC: HAWKINS Mr D & Mrs S Kwaricott Asclepius

Class LIMIT DOG (6 Entries) Abs: 0


1st: GIRLING Miss M J Pyefleet Rollo
2nd: TROTMAN, Mrs P & DOCKREE Miss K Regalflight Princequillo Of Penherald
3rd: EDWARDS Mr & Mrs T Brackenland Ran
Res: TAYLOR Mrs A Lyart Yes Minister Sh.CM
VHC:

Class OPEN DOG (4 Entries) Abs: 2
1st: RHODES, MORTON & SPENCER Ch Gentom Peacemaker
2nd: DAY Ms E Demerlay Dorian Grey at Celticmoon
3rd:
Res:
VHC:

Class MINOR PUPPY BITCH (3 Entries) Abs: 0


1st: MILNE Mr & Mrs K AND S Gentiehun Double Trouble (ak1)
2nd: ROSE Mrs S Gentiehun Double Agent
3rd: ROSE Mrs S Gentiehun Double Jeopardy
Res:
VHC:

Class PUPPY BITCH (1 Entries) Abs: 0


1st: PLATT Mrs S Charbonnel Feather
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 925 JUNIOR BITCH (4 Entries) Abs: 2


1st: TAYLOR, Mrs S & PEACH Mr & Mrs M Brackenland Tan to Kilbourne
2nd: TROTMAN Mrs P Stainlonan Kulang Of Penherald
3rd:
Res:
VHC:

Class 926 GRADUATE BITCH (7 Entries) Abs: 2


1st: TAYLOR Miss S Guinivere Starshire From Kilbourne
2nd: FINNIGAN Mr & Mrs S Kwarricott Andromeda
3rd: MCKINNON Dr M G M Moireach Treshnish
Res: ROSE Mrs S Gentiehun Mia-may
VHC: DAY Ms E Celticmoon Dark Shadow

Class 927 POST GRADUATE BITCH (10 Entries) Abs: 3


1st: MANSALL, B & DUDDELL, J Canerikie Coco Chanel
2nd: FRANCIS HANDLING FOR, Mr J & HIRD Mrs S Cloweswood Scilla
3rd: WESTALL-IVES Mrs K Stranwith May TAF
Res: TAYLOR Mrs A Lyart Yea Verily
VHC: HODGKINSON Mr I & Mrs G Intack Flower Of Scotland At Glewlwyd

Class 928 LIMIT BITCH B (4 Entries) Abs: 1


1st: JANSONS Miss H R Nixophel Crystal Amethyst JW Sh.CM
2nd: GIRLING Miss M J Pyefleet Rokesby
3rd: REYNOLDS Mrs S L Wickwar White Lace
Res:
VHC:

Class OPEN BITCH (5 Entries) Abs: 2


1st: SHANNON Mrs E Lealla Joka
2nd: ROBERTSON Mr D T Glen Mara Toragh of Lowtherhills (Imp) Sh.CM
3rd: JANSONS Miss H R Greyflax Lady of the Lake to Nixophel
Res:
VHC: