MAY SKC

Nick Bryce Smigh - group judge Mrs M Pollack

2 NEW CHAMPIONS

BOB KILBOURNE BACCARAT TO ORMANSTAR (MRS S J TAYLOR) GROUP ONE

DCC DORRATOR GETHEN (MR R GILLIE)


RDCC COTHERSTONE SHOT AND STEEL (MS A & MR J MORTON & MORGAN)



RBCC HYNDSIGHT DREAMS UNWIND (MISS S & MR H FINNETT & HEATHCOTE)



BP KILBOURNE PANDORA TO TALORPECHE ( MRS S J & MRS G M TAYLOR & PEACH)


Junior - Dog - Entries: 2 Absentees: 0


1ST ISLAY'S IARLA TO LEOCH ( IMP DEU) (MR & MS MILNE & ANDREWS)


2ND FINTRALGOR FICKLE FORTUNE (MISS J ADDY)


Yearling - Dog - Entries: 2 Absentees: 0


1ST ROSSLYN QONNOR (DR S SHARP)


2ND FINTRALGOR FICKLE FORTUNE (MISS J ADDY)


Post Graduate - Dog - Entries: 9 Absentees: 2


1ST KILLOETER QUERN AT CUILLINMOR (MISS C & MISS D DAVIS & MACINTYRE)


2ND CASSACRE AETHELGILD (MS C SAMWAYS)


3RD GENTIEHUN DESERT ORCHID (MRS C C ANDERSON)


RES BREESFALT JACOB (MISS K BAILEY)


VHC STRANWITH ARLO (MISS K THOMPSON)


Limit - Dog - Entries: 5 Absentees: 1


1ST COTHERSTONE SHOT AND STEEL (MS A & MR J MORTON & MORGAN)


2ND BREESFALT JASPER (MR E & MRS L B HOGAN)


3RD KIRN AT KILLOETER (MRS N MACBEAN)


RES LEOCH GARRY (MR A C BARCLAY)


Open - Dog - Entries: 4 Absentees: 3


1ST DORRATOR GETHEN (MR R GILLIE)


Puppy - Bitch - Entries: 5 Absentees: 3


1ST KILBOURNE PANDORA TO TALORPECHE ( MRS S J & MRS G M TAYLOR & PEACH)


2ND COTHERSTONE BROGUE (MR I R & MS L SWANSON & O'BRIEN)


Junior - Bitch - Entries: 2 Absentees: 0

1ST FINTRALGOR RED RED ROSE (MISS A & MR G J FOOTE & CROSSAN)


2ND ENNSAI AT KILLOETER (MRS N MACBEAN)


Yearling - Bitch - Entries: 2 Absentees: 1


1ST GENTIEHUN ADELAIDE OF KALEGINY (MRS K CONSTANTINE)


Post Graduate - Bitch - Entries: 7 Absentees: 2


1ST CHUILINN MAGDALENA (DR D & MRS B ROBERTSON)


2ND LEOCH ISLA (MR & MS MILNE & ANDREWS)


3RD CASSACRE AELGYTH (MS C SAMWAYS)


RES STRANWITH SKIRZA (MRS M M FOY)


VHC ALBAEIRN ZAMA (MR J GROGAN)


Limit - Bitch - Entries: 9 Absentees: 0


1ST HYNDSIGHT DREAMS UNWIND (MISS S & MR H FINNETT & HEATHCOTE)


2ND ROSSLYN QORRIE (MR B J DOAK)


3RD STRANWITH ARIA AT ROGUESMOOR (MR K PURSGLOVE)


RES LEOCH HEATHER (MR & MS MILNE & ANDREWS)


VHC COTHERSTONE DUCHENNE (MS A & MR J MORTON & MORGAN)


Open - Bitch - Entries: 3 Absentees: 1


1ST KILBOURNE BACCARAT TO ORMANSTAR (MRS S J TAYLOR)


2ND ROSSLYN PLAINSONG (MR B J DOAK)

 

Many congratulations to Sam Taylor who won the group this day