donation to Arundawn if you use the images please - www.arundawndogresce.co.uk

A note to exhibitors after a little moan that I always seem to good pictures of certain dogs and not others. Can I say I am always trying to get the best images of all the dogs but if you don't stand the dog and wait for me to work down the line and please smile ( if placed one to five) I am unable to get a picture good enough for the web. I try to make it obvious where I am standing so it is rather up to you to be aware and help me. I unable to chase around the ring so its over to you.

LEEDS CHAMPIONSHIP DOG SHOW

Judge: Mr Robin Field Spencer

BEST OF BREED

Bitch CC Charbonnel Gobi To Ladygrove - Dog CC : Hyndsight Desperado


Res Bitch CC : Kilbourne Zoe - Res Dog CC : Hyndsight To The Limit With Ladygrove


Best Puppy : 5692 PEACH Mr & Mrs G & M Blixten Star To Kilbourne (Imp)


Class 1648 Puppy dog (1 Entries) Abs: 0

1st: STIPETIC's Winterpick Caladonia

Class JUNIOR DOG (1 Entries) Abs: 0
1st: PEACH's Rubeus Hagrid To Kilbourne NAF

Class POST GRADUATE DOG (6 Entries) Abs: 1
1st: PHILLIPS' Hyndsight To The Limit With Ladygrove


2nd: CONSTANTINE's Kaleginy The Forester


3rd: FREEMAN's Stranwith Roag At Glooscap

Res: WALLACE's Araceta Dreamflight

VHC: TROTMAN/DOCKREE's Stainlonan Pageant Of Penherald

Class LIMIT DOG (4 Entries) Abs: 1
1st:FINNETT/HEATHCOTE Hyndsight Desperado


2nd: GRIMSHAW Greyflax The Jazz Singer To Jamalison
3rd: SHANNON Erewhon Celestial Fire
Res:
VHC:

Class 1652 OPEN DOG (3 Entries) Abs: 2
1st: HAWKINS' Ch Kwaricott Corelli


Class VETERAN DOG NO ENTRIES

Class PUPPY BITCH B (3 Entries) Abs: 0
1st: PEACH'S Blixten Star To Kilbourne (Imp)


2nd: BAILEY'S Greyflax Lady Sings The Blu's


3rd: PEACH'S Kilbourne Kiltie


Class 1655 JUNIOR BITCH (3 Entries) Abs: 1
1st: TAYLOR'S Minerva Mcgonagall Of Ormanstar


2nd: BARRET'S Stranwith Flora


Class POST GRADUATE BITCH (9 Entries) Abs: 2
1st: PEACH'S Kilbourne Zoe


2nd: BAILEY'S Greyflax Ruby Tuesday


3rd: FINNETT/HEATHCOTE'S Hyndsight Because The Night
Res: QUINN'S Araceta Daydream Believer
VHC: RHODES' Regalflight Raffia of Lairigefyne

Class LIMIT BITCH LIMIT BITCH (6 Entries) Abs: 0
1st: PHILLIPS' Charbonnel Gobi To Ladygrove


2nd: FINNETT/HEATHCOTE'S Hyndsight Runin Down A Dream
3rd: BAILEY'S Greyflax Teen Spirit
Res: CONSTANTINE'S Cotherstone Islay Mist Of Kaleginy Sh.CM
VHC: KERMACK/HELPS' Beardswood Rona

Class OPEN BITCH (4 Entries) Abs: 1
1st: CONSTANTINE'S Gentiehun Adelaide Of Kaleginy Sh.CM


2nd: FINNETT/HEATHCOTE'S Ch A girl like you
3rd: BARRET'S Ch Stranwith Ariadne

Class Veteran B NO ENTRIES